Nová zelená úsporám

Dotace pro rekuperaci je možné vyřídit do již hotových a zkolaudovaných domů. Dotace je až 105 tisíc (Ústecký, Karlovarský a Moravskoslezký kraj je dotace 115 tisíc), nebo 50% z nákladů.

Po osazení rekuperace se provede blowerdoor test průvzdušnosti obálky budovy n50 ≤ 2,5 [h-1]. Test nezjistí, zda je dům zateplen, ale zjistí zda není z vnitřního prostoru domu neutěsněná díra ven.

U dotací na novostavbu je rekuperace podmínkou. Dotace je 235, 385, nebo 535 tisíc (Ústecký, Karlovarský a Moravskoslezký kraj je dotace 225, 420, 585 tisíc), nebo 50% z nákladů.

Po dokončení domu a jeho kolaudaci se provede blowerdoor test průvzdušnosti obálky budovy n50 ≤ 1,0 [h-1] u nejnižší dotace a n50 ≤ 0,6 [h-1] u vyšších dotací. Test nezjistí, zda je dům zateplen, ale zjistí zda není z vnitřního prostoru domu neutěsněná díra ven.

Máte zájem o naše služby?

Máme osobní zkušenosti s různými výrobci a dokážeme odborně poradit. Všichni ve firmě máme rekuperaci instalovanou u sebe v domech a bytech. Od majitele až po kluky ve skladu. Můžete se tak zeptat jakéhokoliv zaměstnance na vlastní zkušenost. Věříme, že čerstvý vzduch je opravdu základ zdravého a šťastného domova.