Instalace rekuperace Brozany nad Ohří – jednotka Zehnder Q350

Realizace: okres Litoměřice, Ústecký kraj, Česko

Město: Brozany nad Ohří

U tohoto klienta jsme realizaci dostali na starosti již ve fázi projektování domu, což mu následně uspořilo budoucí náklady na sádrokartonové podhledy ve spodním patře. Vedení rekuperace pomocí antibakteriálního flexibilního potrubí bylo totiž zakomponováno již do konstrukce stropu prvního nadzemního podlaží a celý systém byl následně rozveden do celého domu přes naše rozdělovací akustické boxy. Tyto boxy jsou vytlumeny akustickou izolací, aby nedocházelo k přeslechům mezi jednotlivými místnostmi. Veškeré vedení je provedeno v jednom čistitelném úseku, ze kterého je rozvod do obou pater.

Jako rekuperační jednotka byla použita jednotka Zehnder řady Q350, která má velmi široké využití rozšíření přes chytrou domácnost např. zákazníkem zvolené značky Loxone. Ta sleduje vlhkost, teplotu a hodnotu CO2 v každé místnosti. Dále zde byla použita entalpický výměník, jež zaručuje optimální vlhkostní klima, pohybuje se v rozmezí 40-60 % vlhkosti. Tato hodnota je ideální s ohledem na zdravotní rizika spojená s plísní a bakteriemi v domě. Jednotka zajišťuje odpovídající větratelnost z hlediska CO2 i VOC látek. Komfort bydlení je tak posunut na vyšší úroveň.

#zehnder #litomerice #vetrani #pasivnidomy #forpasiv #nucenevetrani #dotace #profirekuperace #rekuperace #rekuperacevzduchu #vzduchotechnika #rekuperacnijednotka #rekuperacnijednotky #heatrecovery #air #airflow #cistyvzduch #zdravedychani #vlhkost #cistenirekuperaci #ventilace #dum #stavimedum #chytrevetrani #stavimesidomov #stavbadomu #nabidkarekuperace #bydleni #zdravebydleni #gtxrekuperace

Máte zájem o naše služby?

Máme osobní zkušenosti s různými výrobci a dokážeme odborně poradit. Všichni ve firmě máme rekuperaci instalovanou u sebe v domech a bytech. Od majitele až po kluky ve skladu. Můžete se tak zeptat jakéhokoliv zaměstnance na vlastní zkušenost. Věříme, že čerstvý vzduch je opravdu základ zdravého a šťastného domova.