Instalace rekuperace Černošice – jednotka Zehnder

Realizace : okres Praha-západ, Středočeský kraj

Město : Černošice

Celý systém této instalace je systémovým řešením firmy Zehnder. Od akustických rozdělovacích boxů přes samostatné vedení, které je provedeno v antibakteriálním antistatickém potrubí o průměru 90 mm, až po zakončení systémovými prvky Zehnder, které uzavírají celý systém ve třídě těsnosti D, což je maximální třída těsnosti vzduchotechnických rozvodů.

U zákazníka byly ještě instalovány odtahy z WC modulu – záchodové mísy, odtah byl tedy proveden nejen ze stropu, ale byl i napojen přímo do WC mísy. Tento systém je velice komfortní, jelikož pachy z WC nejsou taženy přes celou místnost ke stropu, ale odvětrávají se přímo z mísy. Celý dům byl rozveden ve flexibilním potrubí, bez stoupacího potrubí.

Celý návrh byl řešen včas již při stavbě, takže bylo možné vytvořit dostatečný prostor pro vystoupání flexibilního potrubí do druhého patra a rozvod je vždy z jednoho dílu od rozdělovacího boxu až po konečný ventil. To je velmi výhodné pro budoucí čistitelnost celého systému. Trubky nejsou napojovány, vždy je to pouze jeden kus.

V tomto případě byl rozvod vzduchu ještě doplněn o chladič ComfoPost, který dokáže v létě ochladit přiváděný vzduch přes tepelné čerpadlo. V domě se tedy v teplých dnech udržuje příjemná teplota a nedochází k přehřívání. V zimě lze tento chladič využít jako mírný dohřev přiváděného vzduchu. Je to tedy kombinace jak vysoké efektivity tepelného výměníku v rekuperační jednotce, tak i přítomnosti tepelného čerpadla. Vzduch je možné dohřívat na příjemnou teplotu a nedochází tak ani k mírnému prochlazení, to zaručí nejvyšší komfort užívání interiéru.

Jako rekuperační jednotka byla vybrána jednotka Zehnder ComfoAir Q, což je nejvyšší řada jednotek Zehnder. Je vybavena i rozšířením Option Box na napojení CO2 čidel a ComfoConnect KNX C rozhraní pro propojení s chytrou domácností Loxone.

#zehnder #cernosice #vetrani #pasivnidomy #forpasiv #nucenevetrani #dotace #profirekuperace #rekuperace #rekuperacevzduchu #vzduchotechnika #rekuperacnijednotka #rekuperacnijednotky #heatrecovery #air #airflow #cistyvzduch #zdravedychani #vlhkost #cistenirekuperaci #ventilace #dum #stavimedum #chytrevetrani #stavimesidomov #stavbadomu #nabidkarekuperace #bydleni #zdravebydleni #gtxrekuperace

Máte zájem o naše služby?

Máme osobní zkušenosti s různými výrobci a dokážeme odborně poradit. Všichni ve firmě máme rekuperaci instalovanou u sebe v domech a bytech. Od majitele až po kluky ve skladu. Můžete se tak zeptat jakéhokoliv zaměstnance na vlastní zkušenost. Věříme, že čerstvý vzduch je opravdu základ zdravého a šťastného domova.