Instalace rekuperace Stajka – jednotka Zehnder E350

Realizace: okres Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj, Česko

Město: Stajka

Zde se jednalo o poptávku větrání již obývaného domu, který byl rozšiřován o podkroví. Dostali jsme za úkol provětrat všechny dětské pokoje, ložnici s obývacím pokojem a kuchyní ve spodním patře bez větších zásahů do interiéru, jelikož dům byl již obydlený a nebylo možné zhotovit celoplošné podhledy. Provedli jsme tedy prostupy podlahou z druhého patra přes půdní prostory a rozvody podél komínu, kde se zhotovily větrací mřížky. Tudy byl veden čerstvý vzduch do obývacího pokoje a v malém, již zhotoveném sádrokartonovém podhledu v kuchyni byla umístěna větší mřížka pro odtah nečistot a zápachu při vaření. Následně byly též vytvořeny prostupy pro přívod čerstvého vzduchu do dětských pokojů a odtah znehodnoceného vzduchu z toalety.

Úprava podkroví byla velkou výzvou, jelikož zde nebyl dostatek prostoru pro rozvody. Museli jsme zasáhnout do hřebene střechy, kde jsme instalovali rozdělovací boxy. Z těchto boxů byly následně rozvinuty antibakteriální flexibilní hadice, kterými jsme přivedli vzduch jak do přízemí, tak do podkroví.

Jako rekuperační jednotka byla zvolena jednotka Zehnder řady E350, ta je naprosto dostačující svým výkonem a vyznačuje se nejlepším poměrem cena výkon. Kvalita je garantována pětiletou zárukou přímo od výrobce. Jako sání a výfuk na fasádu byly použity samostatné mřížky s roztečí dvou metrů, aby sání a výfuk nebyly vzájemně ovlivněny.

#zehnder #stajka #vetrani #pasivnidomy #forpasiv #nucenevetrani #dotace #profirekuperace #rekuperace #rekuperacevzduchu #vzduchotechnika #rekuperacnijednotka #rekuperacnijednotky #heatrecovery #air #airflow #cistyvzduch #zdravedychani #vlhkost #cistenirekuperaci #ventilace #dum #stavimedum #chytrevetrani #stavimesidomov #stavbadomu #nabidkarekuperace #bydleni #zdravebydleni #gtxrekuperace

Máte zájem o naše služby?

Máme osobní zkušenosti s různými výrobci a dokážeme odborně poradit. Všichni ve firmě máme rekuperaci instalovanou u sebe v domech a bytech. Od majitele až po kluky ve skladu. Můžete se tak zeptat jakéhokoliv zaměstnance na vlastní zkušenost. Věříme, že čerstvý vzduch je opravdu základ zdravého a šťastného domova.