Instalace rekuperace Protivín – systém Jablotron

Realizace : okres Písek, Jihočeský kraj

Město : Protivín

Další zajímavou poptávku jsme obdrželi od zákazníka prostřednictvím firmy Jablotron, která si i sama vytvořila návrh potrubí. Tento návrh jsme plně respektovali a to včetně celého systému, který se  od standardního liší tím, že je zónovatelný. Na každé trase má tento systém samostatnou klapku   u rozdělovacího boxu a nereguluje se na ventilech, ale přímo u rozdělovacích boxů umístěných v technické místnosti domu. Zde je umístěna i rekuperační jednotka a zákazník si tak v případě potřeby může regulovat každou místnost samostatně, např. při změně rozvržení místností v domě.

Systém navržený firmou Jablotron je totožný s naším. Jedná se o flexibilní čistitelné antibakteriální potrubí, které je rozvedené do každé místnosti zvlášť. Jako perlička je v tomto systému přidaná komfortní funkce odtahu přímo z Geberitu. Jedná se o to, že v nástěnném modulu WC je ve splachovací trubce, kde proudí pouze čistá voda, odbočka, přes kterou je odtahován zápach z mísy – přímo od zdroje. Nevytváří se žádný průvan, není to hlučné, nejedná se o odvětrání odpadu záchodu, jelikož do odbočky se nedostanou žádné bakterie ze záchodové mísy. Je to velmi komfortní a efektivní řešení, které plně nahradí odtahový ventil ze stropu. Nemusí se tak instalovat tlačítka nárazového větrání, kterými se standardně řeší odvětrání toalety.

Jednotka je navíc v základu připojená k internetu a zákazník má o rekuperační jednotce přehled přes mobilní aplikaci. V této aplikaci si může upravit týdenní režimy podle svých představ. Funkce aplikace ho např. upozorní, na kolik procent jsou filtry zanesené a může si tak s dostatečným předstihem objednat filtry nové.

Shodou nešťastných náhod udeřil do domu tohoto zákazníka blesk, který se svezl po internetovém kabelu a zkratoval rekuperační jednotku. Oprava jednotky trvala cca 14 dnů. Po opětovné instalaci nám zákazník potvrdil obrovský rozdíl při provozu domu s rekuperací, kdy se mikroklima celého domu výrazně zlepšilo.

#jablotron #geberit #vetrani #pasivnidomy #forpasiv #nucenevetrani #dotace #profirekuperace #rekuperace #rekuperacevzduchu #vzduchotechnika #rekuperacnijednotka #rekuperacnijednotky #heatrecovery #air #airflow #cistyvzduch #zdravedychani #vlhkost #cistenirekuperaci #ventilace #dum #stavimedum #chytrevetrani #stavimesidomov #stavbadomu #nabidkarekuperace #bydleni #zdravebydleni #gtxrekuperace

Máte zájem o naše služby?

Máme osobní zkušenosti s různými výrobci a dokážeme odborně poradit. Všichni ve firmě máme rekuperaci instalovanou u sebe v domech a bytech. Od majitele až po kluky ve skladu. Můžete se tak zeptat jakéhokoliv zaměstnance na vlastní zkušenost. Věříme, že čerstvý vzduch je opravdu základ zdravého a šťastného domova.