Instalace rekuperace Slaný – systém Stiebel Eltron

Realizace : okres Kladno, Středočeský kraj

Město : Slaný

U této zakázky se na nás zákazník obrátil na základě doporučení firmy Stiebel Eltron, což je výrobce rekuperačních jednotek, tepelných čerpadel a dalšího. Konkrétně na tomto domě byla použita jednotka Stiebel Eltron LWZ 304 SOL. Tato jednotka kombinuje tepelné čerpadlo s rekuperační jednotkou. Obě zařízení jsou v jednom velkém bloku, propojeném jak s topením, tak i s rozvody vzduchu. Velkou předností tohoto systému jsou jedna trubka na fasádě, která vzduch nasává a druhá trubka, která vzduch vyfukuje. Není tedy potřeba samostatného sání a výfuku pro tepelné čerpadlo a samostatného pro rekuperaci. Tyto dva systémy jsou zkombinovány do jednoho zařízení, které efektivně pracuje s předehřevem a s tepelnou účinností rekuperační jednotky. Celkově je to kompaktnější a technická místnost není tak přeplněná. Navíc zákazník má jednu záruku na dvě zařízení od stejného výrobce.

Co se týče instalace, v tomto domě bylo použito flexibilní antibakteriální potrubí s antistatickou úpravou rozvodů vzduchu po celém domě. Mezi prvním patrem a přízemím bylo použito Spiro potrubí většího průměru. Celá rekuperace tak pracuje s co nejvyšší účinností při nejnižší tlakové ztrátě. To investorovi zaručuje nízké náklady na provoz.

Použity byly 4 rozdělovací boxy – dva na přívod vzduchu a dva na odtah. Každé patro je rozdělené na samostatně čistitelný úsek, aby se v budoucnu daly jednotlivé boxy čistit odděleně. Tím šetříme zákazníkovi náklady na servis a údržbu. Boxy jsou rozdělávatelné a akusticky vytlumené, aby nedocházelo k přeslechům. Byly vytvořeny dle našeho návrhu a dle našich požadavků firmou Lindab. Tím je zaručena velmi vysoká kvalita výroby.

U tohoto zákazníka již proběhlo i čištění celé soustavy. Zákazník je s celkovou montáží velmi spokojený a pochvaluje si tichost systému, který funguje ve stejném akustickém komfortu, jako když byl nový.

#stiebel #topeni #vetrani #pasivnidomy #forpasiv #nucenevetrani #dotace #profirekuperace #rekuperace #rekuperacevzduchu #vzduchotechnika #rekuperacnijednotka #rekuperacnijednotky #heatrecovery #air #airflow #cistyvzduch #zdravedychani #vlhkost #cistenirekuperaci #ventilace #dum #stavimedum #chytrevetrani #stavimesidomov #stavbadomu #nabidkarekuperace #bydleni #zdravebydleni #gtxrekuperace

Máte zájem o naše služby?

Máme osobní zkušenosti s různými výrobci a dokážeme odborně poradit. Všichni ve firmě máme rekuperaci instalovanou u sebe v domech a bytech. Od majitele až po kluky ve skladu. Můžete se tak zeptat jakéhokoliv zaměstnance na vlastní zkušenost. Věříme, že čerstvý vzduch je opravdu základ zdravého a šťastného domova.