Instalace rekuperace Praha

Realizace : Praha

Město : Praha

V červenci roku 2021 jsme obdrželi zajímavou poptávku. Jednalo se o velký rodinný dům ve výstavbě a klient měl jasnou představu o provedení práce. Požadoval minimální hlučnost rekuperace, perfektní a čistou montáž, při které se musel brát ohled na další plánované úpravy stavby. Nejzajímavější byl požadavek ohledně vyústění rekuperace. Představa přívodu vzduchu byla zajímavá tím, že bude vzduch do místnosti proudit drážkou v sádrokartonu. Rekuperace musela být efektivní, ale zároveň bez rušivého, nepříjemného a obtěžujícího foukání.

Během postupného a náročného plánování, po kterém se očekával hladký průběh instalace, byla domluvena nejlepší varianta montáže. Kompletní plány byly hotové v březnu 2022 a následné práce trvaly dva dny. Bylo použito potrubí od firmy Mateiciuc, které vyniká antistatickou a antibakteriální vnitřní úpravou. Jako tlumiče, a zároveň rozdělovací prvky, byly použity námi navržené boxy. Pro dostatečný, ale nerušivý přívod vzduchu, bylo místy nasazeno zdvojené potrubí. Celý systém rozvodu byl zakryt sádrokartonovými deskami s důrazem na preciznost provedení. Drážka, kterou je přiváděn (nebo odváděn) vzduch z místností, působí velmi nenápadně, ale zároveň esteticky a originálně.

Pro maximální využití rekuperační jednotky je důležitá celá instalace. Pouze perfektně provedená montáž zajistí bezproblémový chod celého systému a spokojenost po mnoho let. Přívod vzduchu drážkou v sádrokartonu byl pro nás výzvou. S touto úpravou jsme se setkali poprvé, ale díky našim zkušenostem jsme si dokázali poradit.

Výsledkem je maximální spokojenost zákazníka, efektivní spolupráce s ostatními řemeslníky na stavbě a pro nás nová zkušenost, která posouvá naše hranice profesionality.

Máte zájem o naše služby?

Máme osobní zkušenosti s různými výrobci a dokážeme odborně poradit. Všichni ve firmě máme rekuperaci instalovanou u sebe v domech a bytech. Od majitele až po kluky ve skladu. Můžete se tak zeptat jakéhokoliv zaměstnance na vlastní zkušenost. Věříme, že čerstvý vzduch je opravdu základ zdravého a šťastného domova.