Instalace čistitelného antibakteriálního potrubí – Obec Nižbor

Realizace: okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

Město: Obec Nižbor

Instalace pro tohoto klienta byla zajímavá ze dvou hledisek. Za prvé v domě zákazníka nebyl instalován entalpický výměník pro zpětný zisk vlhkosti. A to z důvodu, že v celém domě jsou zabudované klimatizace, entalpický výměník by tak nebyl dostatečný pro ideální zvlhčení interiéru. V tomto případě byl tedy použit adiabatický zvlhčovač společnosti Brink, díky kterému lze nastavit požadovanou vlhkost celého interiéru.

Další zajímavostí je, že v dětských pokojích umístěných ve druhém nadzemním podlaží byly instalovány jak přívodní, tak i odtahové ventily a to z důvodu naprostého odhlučnění. Proto nemohly být pod dveřmi pokojů standardně vyhotoveny provětrávané mezery ve velikosti 6-9 mm. Pokoje tak byly osazeny dveřmi s padacím prahem, aby se přes dveře nepřenášel hluk. Pokoje musí být i samostatně odvětrané přívodem i odtahem, aby zde byl rovnotlak.

Instalace byla provedena z flexibilního antibakteriálního potrubí. Každé patro domu je rozděleno na samostatný čistitelný úsek, čistitelné boxy se nachází v každém patře. To usnadní mechanické čištění systému do budoucna. Rozvody jsou tak naistalovány na celý život. Zákazník nemusí absolvovat čištění suchým ledem nebo nedostatečné čištění ozónem, které rozvody vyčistí pouze antibakteriálně, ale neodstraní z potrubí prach, který se zde nahromadil.

#brink #potrubi #vetrani #pasivnidomy #forpasiv #nucenevetrani #dotace #profirekuperace #rekuperace #rekuperacevzduchu #vzduchotechnika #rekuperacnijednotka #rekuperacnijednotky #heatrecovery #air #airflow #cistyvzduch #zdravedychani #vlhkost #cistenirekuperaci #ventilace #dum #stavimedum #chytrevetrani #stavimesidomov #stavbadomu #nabidkarekuperace #bydleni #zdravebydleni #gtxrekuperace

Máte zájem o naše služby?

Máme osobní zkušenosti s různými výrobci a dokážeme odborně poradit. Všichni ve firmě máme rekuperaci instalovanou u sebe v domech a bytech. Od majitele až po kluky ve skladu. Můžete se tak zeptat jakéhokoliv zaměstnance na vlastní zkušenost. Věříme, že čerstvý vzduch je opravdu základ zdravého a šťastného domova.