Instalace rekuperace Kamenný Újezdec – jednotka Zehnder

Realizace: Kamenný Přívoz, Česko

Město: Kamenný Újezdec

Tady si nás zákazník vybral pro rozvod rekuperace včetně kompletní stavební připravenosti. Prováděli jsme tedy i stavební prostupy, jak sekané ručně, tak i vrtané jádrovou vrtačkou HILTI. Jádrová vrtačka   se používá k vrtání nosných zdí, aby došlo k co nejmenšímu statickému poškození či oslabení. Příčky se vysekávají ručně. Připravíme si tak rozvody s co nejmenší tlakovou ztrátou, efektivně zabudované a zákazník má o starost méně.

Kompletní systém byl zhotoven z flexibilního antibakteriálního potrubí, použity byly pouze rozdělovací boxy, které byly osazeny v garáži, stejně jako i rekuperační jednotka. Garáž bude temperovaná, zde je důležité myslet na to, že v zimě nesmí teplota klesnout pod 15 stupňů Celsia. Jinak by docházelo k prochladnutí vzduchu, který si přivádíme do interiéru.

Zákazník si od nás nechal zároveň zhotovit i odtahy přímo z Geberitu, WC modulu. Veškeré pachy a případná vlhkost se odtahují přes záchodovou mísu. V případě, že je koupelna spojená s WC do jedné místnosti, tak jsou odtahy posíleny ještě o jeden odtah ze stropu, aby bylo odváděno maximum vlhkosti a tím zajištěn co nejvyšší komfort.

Jelikož zákazník při projektování domu nepočítal s instalací rekuperace, musela se provést určitá ústupová opatření. Např. pro rozvod ve druhém patře nebyly použity stropní vyústky, ale stěnové vyústky a to z důvodu, aby nedošlo ke snížení stropu, což byl hlavní požadavek klienta.

Jako rekuperační jednotka byla osazena jednotka holandského výrobce Zehnder E350. Tato jednotka vyniká velmi vysokou spolehlivostí, velmi nízkou hlučností a poměrně slušnou vybaveností v podobě rozšiřitelnosti na CO2 čidla a dá se případně ovládat i přes chytrou domácnost, ale pouze jednosměrně na základě impulsu 0-10 V.

Jelikož zákazník věděl, že dokončení stavby bude déle trvat, chtěl si u nás zafixovat cenu jednotky. Jednotku si částečně předplatil, my jsme ji zatím ponechali u nás na skladě a v momentě, kdy byl dům připravený na instalaci, jsme mu jednotku dodali dle původní cenové nabídky. Záruční lhůta však začala běžet, až v momentě uvedení do provozu.

#zehnder #HILTI #vetrani #pasivnidomy #forpasiv #nucenevetrani #dotace #profirekuperace #rekuperace #rekuperacevzduchu #vzduchotechnika #rekuperacnijednotka #rekuperacnijednotky #heatrecovery #air #airflow #cistyvzduch #zdravedychani #vlhkost #cistenirekuperaci #ventilace #dum #stavimedum #chytrevetrani #stavimesidomov #stavbadomu #nabidkarekuperace #bydleni #zdravebydleni #gtxrekuperace

Máte zájem o naše služby?

Máme osobní zkušenosti s různými výrobci a dokážeme odborně poradit. Všichni ve firmě máme rekuperaci instalovanou u sebe v domech a bytech. Od majitele až po kluky ve skladu. Můžete se tak zeptat jakéhokoliv zaměstnance na vlastní zkušenost. Věříme, že čerstvý vzduch je opravdu základ zdravého a šťastného domova.