Instalace rekuperace Mladá Boleslav – systém Zehnder ComfoAir 180

Realizace : okres Mladá Boleslav, Středočeský kraj

Město : Mladá Boleslav

U této zakázky se na nás zákazník obrátil na základě doporučení a to ve fázi plánování interiéru bytu se svým designérem. Tentokrát se jednalo o bytovou jednotku v novostavbě, rezidenci Havlíčkova v Mladé Boleslavě.

Svým návrhem jsme se museli přizpůsobit požadavkům investora i návrháře, kteří měli specifické požadavky na rozměry a pozice světel. Vše ale nesmělo být na úkor kvality a akustického komfortu celé soustavy. K realizaci byla použita rekuperační jednotka Zehnder ComfoAir 180, což je vzhledem k nižšímu výkonu jednotka určená převážně do bytů.

Z důvodu nedostatku prostoru v bytě byla rekuperační jednotka umístěna v koupelně pod stropem.    Z tohoto důvodu byl kladen velký důraz na malé rozměry jednotky a její naprosto přesné umístění, což muselo být zaneseno i v projektové dokumentaci. Museli být dodrženy všechny naplánované rozměry včetně vyústění kanalizace, pro odvod kondenzátu. Pozice jednotky byla vybrána tak, aby se do budoucna daly vyměnit filtry, provádět servisní práce a čištění systému. Rozvody vzduchu jsou umístěny v celém bytě v celoplošných podhledech. Bylo použito flexibilní antibakteriální potrubí s antistatickou složkou, aby se v potrubí co nejméně usazoval prach, nebo aby se zde v případě vypnutí rekuperace neusazovala plíseň a bakterie. Rozdělovací boxy byly použity naší výroby, jsou velmi dobře akusticky odhlučněné a dochází zde k pohlcení hlučnosti mezi jednotlivými místnostmi v bytě. Mezi jednotku a rozdělovací box byl vložen akustický tlumič, který byl instalován z důvodu maximálního možného komfortu, což bylo hlavním požadavkem investora i designéra. Prostupy příčkami, rozměry otvorů pro potrubí včetně vyústění systému na fasádu byly detailně naplánovány. Prostupy na fasádu byly osazeny venkovní kombinovanou mřížkou. Tato mřížka zabere malé místo na fasádě, výfuk z jednotky jde přímo rovně od domu a neovlivní tak sací část, která je z boku mřížky.

U tohoto zákazníka jsme již dvakrát provedli čištění potrubí. Vzhledem k velmi dobrému provedení rozdělovacích boxů, které mají přístup k flexibilnímu rozvodu, proběhlo mechanické čištění trubek – odstranění usazeného prachu, mastnoty z kuchyně a vlhkosti z koupelny. Čištění se provádí podtlakově vysavačem, v bytě se tak nepráší, jedná se o velmi čistou práci. Zákazník má obnovený rozvod vzduchu s naprostou čistotou a antibakterialitou, stejně jako při prvním spuštění systému.

#zehnder #ComfoAir #vetrani #pasivnidomy #forpasiv #nucenevetrani #dotace #profirekuperace #rekuperace #rekuperacevzduchu #vzduchotechnika #rekuperacnijednotka #rekuperacnijednotky #heatrecovery #air #airflow #cistyvzduch #zdravedychani #vlhkost #cistenirekuperaci #ventilace #dum #stavimedum #chytrevetrani #stavimesidomov #stavbadomu #nabidkarekuperace #bydleni #zdravebydleni #gtxrekuperace

Máte zájem o naše služby?

Máme osobní zkušenosti s různými výrobci a dokážeme odborně poradit. Všichni ve firmě máme rekuperaci instalovanou u sebe v domech a bytech. Od majitele až po kluky ve skladu. Můžete se tak zeptat jakéhokoliv zaměstnance na vlastní zkušenost. Věříme, že čerstvý vzduch je opravdu základ zdravého a šťastného domova.