Instalace rekuperace Mníšek pod Brdy – systém Zehnder

Realizace: okres Praha-západ, Středočeský kraj, Česko

Město: Mníšek pod Brdy

Jedná se o instalaci rekuperace v kompletním systému Zehnder – v domě typu bungalov. Potrubí na vedení vzduchu bylo schováno pod tepelnou izolaci sádrokartonového stropu. Pro instalaci bylo použito flexibilní antibakteriální antistatického potrubí s rozdělovacími boxy, které zároveň fungují jako tlumiče hluku. Pro posílení tichosti celého systému jsme mezi rekuperační jednotku a dané tlumící akustické boxy nainstalovali navíc další flexibilní tlumiče hluku.

Instalace byla náročnější, jelikož jsme procházeli přes parotěsnou vrstvu, kterou tvořila parotěsná fólie položená mezi sádrokartónem a rastrem. Všechny průchody pro rekuperaci musely být samostatně tmeleny a izolovány, abychom nezhoršili vzduchotěsnost celého domu. Ta je pro dům velmi důležitá především v případě, kdy se rekuperace do domu instaluje z důvodu úspory energií. Rekuperace tak plně nahradí větrání okny. V případě, že by dům nebyl zcela vzduchotěsný a parotěsný, účinek rekuperace by byl velmi snížen. Docházelo by k samovolnému provětrávání a tím k velkým ztrátám tepla. Úspory by nebyly tak výrazné.

Na fasádu jsme instalovali fasádní mřížky, které zajišťují přísun čerstvého vzduchu do rekuperační jednotky a výfuk znehodnoceného vzduchu. Zákazník měl v domě zabudovanou digestoř s externím odtahem, kterou chtěl zachovat, a tak jsme nainstalovali ještě jednu stejnou mřížku na odtah této digestoře. Mřížky takto působí jednotným vzhledem a fasádu nijak nenarušují.

#zehnder #bungalov #vetrani #pasivnidomy #forpasiv #nucenevetrani #dotace #profirekuperace #rekuperace #rekuperacevzduchu #vzduchotechnika #rekuperacnijednotka #rekuperacnijednotky #heatrecovery #air #airflow #cistyvzduch #zdravedychani #vlhkost #cistenirekuperaci #ventilace #dum #stavimedum #chytrevetrani #stavimesidomov #stavbadomu #nabidkarekuperace #bydleni #zdravebydleni #gtxrekuperace

Máte zájem o naše služby?

Máme osobní zkušenosti s různými výrobci a dokážeme odborně poradit. Všichni ve firmě máme rekuperaci instalovanou u sebe v domech a bytech. Od majitele až po kluky ve skladu. Můžete se tak zeptat jakéhokoliv zaměstnance na vlastní zkušenost. Věříme, že čerstvý vzduch je opravdu základ zdravého a šťastného domova.