Instalace rekuperace Roztoky u Prahy – systém Zehnder E350

Realizace: okres Praha-západ, Středočeský kraj, Česko

Město: Roztoky u Prahy

Při této realizaci jsme si museli poradit se specifickým požadavkem klienta a to, že v přízemí domu nemohly být zhotoveny sádrokartonové podhledy. Všechny rozvody tak byly v této části domu vedeny podlahou a následně vyústěny ze stěn. Výška stropu byla tedy zachována dle původního plánu. V druhém patře již pak byly pro rozvod systému standardně použity sádrokartonové podhledy.

Zákazník si nepřál mít v domě tlumiče hluku, ale i přesto kladl velmi vysoký nárok na kvalitní a tichý provoz systému. Proto byla pro instalaci použita jednotka Zehnder E350 s pětiletou zárukou. Tato jednotka se vyznačuje velmi nízkým hlukem při svém provozu. Celá rekuperace funguje ve velmi tichém režimu max. do 30 decibelů (dB).

Po dvou letech provozu nás zákazník oslovil s přáním zachovávat větší vlhkost v celém domě. Dokoupil si entalpický výměník, který se snadno vyměnil za standardní výměník. Nyní se udržuje relativní vlhkost mezi 40 až 60 %, což je optimální vlhkost pro interiér v domě či bytě. Jako potrubí bylo opět použito antibakteriální flexibilní potrubí, které je mechanicky čistitelné. Jako rozdělovací boxy byly zvoleny vytlumené boxy, které lze snadno rozebrat pro vložení čistící sady. Po 6–8 letech se dají trasy v boxech velmi jednoduše mechanicky vyčistit. Každá trasa z boxu až k samotnému ventilu je pouze z jednoho kusu bez odbočky. Čištění je velmi jednoduché, rozvody jsou efektivně vyčištěny během 2-3 hodin. A rozvody jsou tak opět jako nové.

Při této realizaci jsme si museli poradit se specifickým požadavkem klienta a to, že v přízemí domu nemohly být zhotoveny sádrokartónové podhledy. Všechny rozvody tak byly v této části domu vedeny podlahou a následně vyústěny ze stěn. Výška stropu byla tedy zachována dle původního plánu. V druhém patře již byly pro rozvod systému standardně použity sádrokartonové podhledy.

Zákazník si nepřál mít v domě tlumiče hluku, ale i přesto měl vysoký nárok na kvalitní a tichý provoz systému. Proto byla pro instalaci použita jednotka Zehnder E350 s pětiletou zárukou. Tato jednotka se vyznačuje velmi nízkým hlukem při svém provozu. Celá rekuperace funguje ve velmi tichém režimu max. do 30 decibelů (dB).

Po dvou letech provozu nás zákazník oslovil s přáním zachovávat větší vlhkost v celém domě. Dokoupil si entalpický výměník, který se snadno vyměnil za standardní výměník. Nyní se udržuje relativní vlhkost mezi 40 až 60 %, což je optimální vlhkost pro interiér v domě či bytě. Jako potrubí bylo opět použito antibakteriální flexibilní potrubí, které je mechanicky čistitelné. Jako rozdělovací boxy byly zvoleny vytlumené boxy, které lze snadno rozebrat pro vložení čistící sady. Po 6-8 letech doporučujeme jednotlivé trasy vedení mechanicky vyčistit. Každá trasa z boxu až k samotnému ventilu je pouze z jednoho kusu bez odboček. Čištění je tak velmi účinné a kompletní rozvody v domě jsou efektivně vyčištěny během 2-3 hodin. 

#zehnder #hluk #vetrani #pasivnidomy #forpasiv #nucenevetrani #dotace #profirekuperace #rekuperace #rekuperacevzduchu #vzduchotechnika #rekuperacnijednotka #rekuperacnijednotky #heatrecovery #air #airflow #cistyvzduch #zdravedychani #vlhkost #cistenirekuperaci #ventilace #dum #stavimedum #chytrevetrani #stavimesidomov #stavbadomu #nabidkarekuperace #bydleni #zdravebydleni #gtxrekuperace

Máte zájem o naše služby?

Máme osobní zkušenosti s různými výrobci a dokážeme odborně poradit. Všichni ve firmě máme rekuperaci instalovanou u sebe v domech a bytech. Od majitele až po kluky ve skladu. Můžete se tak zeptat jakéhokoliv zaměstnance na vlastní zkušenost. Věříme, že čerstvý vzduch je opravdu základ zdravého a šťastného domova.