Instalace rekuperace Slatina – jednotka Zehnder E350

Realizace: okres Kladno, Středočeský kraj, Česko

Město: Slatina

Jedná se o instalaci flexibilního antibakteriálního potrubí o průměru 90 mm z důvodu zachování maximálního akustického komfortu. Tímto bylo dosaženo zpomalení proudění vzduchu na 2 metry    za sekundu, tedy téměř neslyšitelného provozu. Rozdělovací boxy byly umístěny pouze v technické místnosti domu. Nebylo zde provedeno rozdělení na dva samostatně čistitelné úseky v každém podlaží domu, ale jedná se pouze o jeden velký čistitelný úsek. Díky potrubí o průměru 90 mm jsme schopni dostat se z technické místnosti až do ložnice v druhém patře, což je nejdelší trasa v domě a tuto trasu efektivně mechanicky vyčistit. Možnost samostatně mechanicky čistit každou trasu a tzv. odřít prach a nečistoty usazené po letech provozu je pro účinnost rekuperace velmi důležité. Mechanické čištění systému probíhá jednou za cca 6-8 let podle četnosti výměny filtru, frekvence otvírání oken a je také závislé na prašnosti okolí daného domu.

Pro instalaci byla použita rekuperační jednotka Zehnder E350, což je jednotka, která konstrukčně vychází z vyšší řady jednotek Q350 stejného výrobce. Rekuperační jednotky s označením E mají velkou výhodu v poměru cena versus výkon a vynikají svojí maximální spolehlivostí, velmi vysokou účinností a také nejvyšším standardem tichosti celého provozu. Jako koncové prvky byly použity talířové ventily. Celá regulace systému proběhla právě na těchto koncových prvcích a jako venkovní mřížky byly použity originál Zehnder nerezové mřížky. Sání s výfukem jsou tedy od sebe odděleny, aby se vzájemně neovlivňovaly. U tohoto zákazníka jsme navíc provedli i instalaci potrubí pro centrální vysavač.

#zehnder #slatina #vetrani #pasivnidomy #forpasiv #nucenevetrani #dotace #profirekuperace #rekuperace #rekuperacevzduchu #vzduchotechnika #rekuperacnijednotka #rekuperacnijednotky #heatrecovery #air #airflow #cistyvzduch #zdravedychani #vlhkost #cistenirekuperaci #ventilace #dum #stavimedum #chytrevetrani #stavimesidomov #stavbadomu #nabidkarekuperace #bydleni #zdravebydleni #gtxrekuperace

Máte zájem o naše služby?

Máme osobní zkušenosti s různými výrobci a dokážeme odborně poradit. Všichni ve firmě máme rekuperaci instalovanou u sebe v domech a bytech. Od majitele až po kluky ve skladu. Můžete se tak zeptat jakéhokoliv zaměstnance na vlastní zkušenost. Věříme, že čerstvý vzduch je opravdu základ zdravého a šťastného domova.