Instalace rekuperace Tuchoměřice

Realizace: okres Praha-západ, Středočeský kraj, Česko

Město: Tuchoměřice

Kompletní instalace rekuperační jednotky, rozdělovacích boxů a vedení z jednotky na fasádu byla provedena v přízemí, resp. suterénu domu, které je částečně zapuštěno do terénu. Pomocí instalační šachty jsme rozvedli stoupací potrubí flexibilními rozvody, takže nebyly osazeny další rozdělovací boxy. Veškeré rozdělovače jsou umístěny v suterénu, což je jediný čistitelný přístup. Vzhledem k tomu, že zde byly použity flexibilní antibakteriální rozvody o průměru 90 mm, je tento systém velmi jednoduše mechanicky čistitelný a nedocházelo ani k ostrým ohybům. Celý systém se vyznačuje velmi nízkou tlakovou ztrátou.

Zajímavostí bylo, že instalace nemohla proběhnout dle standardů novostaveb, tedy ukrytí rozvodů do sádrokartonových podhledů. V hlavní místnosti, což je kuchyně propojená s obývacím pokojem, byl instalován pouze částečný podhled nad kuchyňskou linkou, kde jsou zakryty, jak odtahy do kuchyně, tak i přívodní potrubí pro obývací pokoj. Potrubí je osazeno větracími mřížkami, které se dají nastavit horizontálně i vertikálně a zároveň nám zabezpečí přefouknutí celé místnosti. Tím dojde k perfektnímu proplachu celého prostoru.

Konkrétní rekuperační jednotku zatím zákazník nemá zvolenu, rozhodnutí chce ponechat až na dobu, kdy bude celý dům dokončovat a bude mít přehled, jaký finanční obnos bude moci uvolnit. Toto je dobrá cesta, jelikož je důležité si ve fázi stavby domu udělat perfektní rozvody vzduchu, aby byly mechanicky čistitelné a snadno přístupné. Výběr jednotky tak můžete opravdu ponechat až na poslední chvíli. Rozvody jsou totiž pro všechny jednotky stejné a kompatibilní. Levnější varianta může být v průběhu používání nahrazena jednotkou kvalitnější a efektivnější, co se týče získávání zpětného tepla.

#instalacerekuperace #tuchomerice #vetrani #pasivnidomy #forpasiv #nucenevetrani #dotace #profirekuperace #rekuperace #rekuperacevzduchu #vzduchotechnika #rekuperacnijednotka #rekuperacnijednotky #heatrecovery #air #airflow #cistyvzduch #zdravedychani #vlhkost #cistenirekuperaci #ventilace #dum #stavimedum #chytrevetrani #stavimesidomov #stavbadomu #nabidkarekuperace #bydleni #zdravebydleni #gtxrekuperace

Máte zájem o naše služby?

Máme osobní zkušenosti s různými výrobci a dokážeme odborně poradit. Všichni ve firmě máme rekuperaci instalovanou u sebe v domech a bytech. Od majitele až po kluky ve skladu. Můžete se tak zeptat jakéhokoliv zaměstnance na vlastní zkušenost. Věříme, že čerstvý vzduch je opravdu základ zdravého a šťastného domova.